| Lumeni mod normal | 3500 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1024 x 768 pixeli |
| Rezolutie maxima | 1920 x 1200 pixeli |
| Contrast | 20.000:1 |
| Lentile F | 2.7 |
| Distanta focala f | 7.2 mm |
| Tip lampa | OSRAM |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 5000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 6000 ore |
| Putere consumata maxim | 270 W |
| Marime | Normal |
| Greutate | 3.1 Kg |
| Boxe integrate | 1x 16 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 81.28 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 100 kHz |
| Rata refresh verticala | 24 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 1 |
| Monitor Out | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Audio Mini Jack | 1 |
| USB type A | 1 |
| VGA | 1 |