| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 4500 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1024 x 768 pixeli |
| Rezolutie maxima | 1920 x 1200 pixeli |
| Contrast | 20.000:1 |
| Lentile F | 2.53 |
| Distanta focala f | 24 mm |
| Numar culori | 1.07 Billion |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 6000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 10000 ore |
| Putere consumata maxim | 275 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 312.4 x 238.8 x 114.3 mm |
| Greutate | 2.8 Kg |
| Boxe integrate | 1x 3 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 54.42 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 1 |
| Composite Video | 1 |
| Audio Out | 1 x jack 3.5mm |
| USB type A | 1 |
| VGA | 1 |