| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 4800 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1024 x 768 pixeli |
| Rezolutie maxima | 1920 x 1200 pixeli |
| Contrast | 20.000:1 |
| Lentile F | 2.41 - 2.53 |
| Distanta focala f | 21.85 - 24.01 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Tip lampa | UHP |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 6000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 10000 ore |
| Putere consumata maxim | 275 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | (W x D x H) 313 x 240 x 113.7 mm |
| Greutate | 2.8 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 32 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 27 dB |
| Boxe integrate | 1x 3 W |
| Altele | Pachetul include cablu VGA 1.8 m, geanta de transport |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 76.2 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 100 kHz |
| Rata refresh verticala | 24 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 1 |
| Monitor Out | 1 |
| Composite Video | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Audio Mini Jack | 1 |
| USB type A | 1 |
| VGA | 1 |