| Lumeni mod normal | 2800 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1280 x 800 pixeli |
| Rezolutie maxima | 1920 x 1200 pixeli |
| Contrast | 20.000:1 |
| Lentile F | 2.6 - 2.78 |
| Distanta focala f | 10.2 - 12.24 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Tip lampa | LED |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 20000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 30000 ore |
| Putere consumata maxim | 250 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | (W x H x D) 303.5 x 107.4 x 220.7 mm |
| Greutate | 2.65 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 34 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 28 dB |
| Boxe integrate | 1x 10 W |
| Altele | 95% acoperire Rec. 709Input lag: 33.4 ms (1080P @ 60 Hz) |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 152.4 cm |
| Marime imagine maxim | 508 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 102 kHz |
| Rata refresh verticala | 23 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 2 |
| USB type A | 1 |
| Wi-Fi Ready | Optional |