| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 3500 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1920 x 1080 pixeli |
| Rezolutie maxima | 1920 x 1200 pixeli |
| Contrast | 10.000:1 |
| Lentile F | 2.0 - 2.05 |
| Distanta focala f | 15.84 - 17.44 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 4000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 10000 ore |
| Putere consumata maxim | 340 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | (W x H x D) 312 x 110 x 225 mm |
| Greutate | 2.79 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 35 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 29 dB |
| Boxe integrate | 1x 10 W |
| Telecomanda | Da |
| Rata refresh orizontala | 15 - 102 kHz |
| Rata refresh verticala | 23 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 2 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Audio Mini Jack | 1 |
| USB type A | 1 |