| Lumeni mod normal | 3000 ANSI |
| Rezolutie nativa | 3840 x 2160 pixeli |
| Rezolutie maxima | 3840 x 2160 pixeli |
| Contrast | 10.000:1 |
| Lentile F | 1.94 - 2.12 |
| Distanta focala f | 11.9 - 15.5 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 4000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 10000 ore |
| Putere consumata maxim | 380 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 312 x 246 x 110 mm |
| Greutate | 3.1 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 34 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 28 dB |
| Boxe integrate | 1x 5 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 76.2 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 135 kHz |
| Rata refresh verticala | 23 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 2 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| USB type A | 1 |