| Lumeni mod normal | 3200 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1920 x 1080 pixeli |
| Contrast | 10.000:1 |
| Lentile F | 1.58 - 1.7 |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 4000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 7000 ore |
| Putere consumata maxim | 295 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 292 x 213 x 44 mm |
| Greutate | 1.8 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 39 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 30 dB |
| Boxe integrate | 1x 1 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 76.2 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Tehnologie display | 3LCD |
| HDMI | 1 |
| Composite Video | 1 |
| USB type A | 1 |
| USB type B | 1 (Mini) |
| VGA | 1 |