| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 3500 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1280 x 800 pixeli |
| Contrast | 14.000:1 |
| Lentile F | 1.6 |
| Distanta focala f | 3.7 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 5000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 10000 ore |
| Putere consumata maxim | 354 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 400 x 367 x 149 mm |
| Greutate | 5.8 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 35 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 30 dB |
| Boxe integrate | 1x 16 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 152.4 cm |
| Marime imagine maxim | 254 cm |
| Tehnologie display | 3LCD |
| HDMI | 3 |
| RS-232 | 1 |
| S-Video | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Audio Mini Jack | 4 |
| USB type A | 1 |
| USB type B | 1 |
| LAN RJ-45 | 1 |
| VGA | 2 |