| Lumeni mod normal | 4000 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1920 x 1080 pixeli |
| Rezolutie maxima | 3840 x 2160 pixeli |
| Contrast | 2.500.000:1 |
| Lentile F | 1.8 |
| Distanta focala f | 2.3 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Tip lampa | Laser |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 20000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 20000 ore |
| Putere consumata maxim | 350 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 695 x 341 x 156 mm |
| Greutate | 12.3 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 32 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 19 dB |
| Boxe integrate | 1x 20 W |
| Altele | 4K PRO-UHD - Tehnologia de amplificare 4K muta fiecare pixel pe diagonala pentru a dubla rezolutia Full HDSistem sunet YamahaAndroid TV |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 203.2 cm |
| Marime imagine maxim | 381 cm |
| Rata refresh verticala | 192 - 240 Hz |
| Tehnologie display | 3LCD |
| HDMI | 3 |
| Audio Out | 1 |
| USB type A | 3 |
| USB type B | 1x service |
| Wi-Fi Ready | Da |