| Lumeni mod normal | 3000 ANSI |
| Rezolutie nativa | 3840 x 2160 pixeli |
| Rezolutie maxima | 3840 x 2160 pixeli |
| Contrast | 40.000:1 |
| Lentile F | 1.49 - 1.77 |
| Distanta focala f | 18.2 - 29.2 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Tip lampa | UHE |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 3500 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 5000 ore |
| Putere consumata maxim | 368 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 410 x 310 x 157 mm |
| Greutate | 6.6 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 32 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 24 dB |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 101.6 cm |
| Marime imagine maxim | 1270 cm |
| Tehnologie display | 3LCD |
| HDMI | 2 |
| Audio Out | 1 |
| USB type A | 2 |
| USB type B | 1 (Mini) |