| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 1500 ANSI |
| Rezolutie nativa | 3840 x 2160 pixeli |
| Rezolutie maxima | 3840 x 2160 pixeli |
| Contrast | 150.000:1 |
| Tip lampa | LED |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 30000 ore |
| Putere consumata maxim | 210 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 314 x 210 x 95 mm |
| Greutate | 3.2 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 28 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 25 dB |
| Boxe integrate | 2x 3 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 152.4 cm |
| Marime imagine maxim | 355.6 cm |
| HDMI | 2 |
| Audio Out | 1 |
| USB type A | 2 |
| LAN RJ-45 | 1 |