| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 4000 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1920 x 1080 pixeli |
| Contrast | 2.000.000:1 |
| Distanta focala f | 12.81 - 16.74 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Tip lampa | Laser |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 30000 ore |
| Putere consumata maxim | 139 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | (W x D x H) 274 x 216 x 114 mm |
| Greutate | 3 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 32 dB |
| Boxe integrate | 1x 15 W |
| Altele | Certificare IP6XInput lag: 8.6 ms |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 51 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 140 kHz |
| Rata refresh verticala | 24 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 2 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| USB type A | 1 |