| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 3700 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1024 x 768 pixeli |
| Contrast | 25.000:1 |
| Distanta focala f | 7.15 mm |
| Numar culori | 1.07 Miliarde |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 6000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 15000 ore |
| Putere consumata maxim | 225 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 316 x 244 x 108 mm |
| Greutate | 3.29 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 28 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 26 dB |
| Boxe integrate | 1x 10 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 81 cm |
| Marime imagine maxim | 628 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 91 kHz |
| Rata refresh verticala | 25 - 85 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 1 |
| Monitor Out | 1 |
| Composite Video | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Audio Mini Jack | 1 |
| USB type A | 1 |
| VGA | 1 |