| Lumeni mod normal | 2000 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1280 x 800 pixeli |
| Contrast | 3.000.000:1 |
| Lentile F | 2.56-2.68 |
| Distanta focala f | 22-24.1 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Tip lampa | LED |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 30000 ore |
| Putere consumata maxim | 156 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 293 x 221 x 115 mm |
| Greutate | 2.5 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 30 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 26 dB |
| Boxe integrate | 1x 2W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 76 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 102 kHz |
| Rata refresh verticala | 23 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DLP |
| HDMI | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Audio Mini Jack | 1 |
| USB type A | 1 |