| Lumeni mod normal | 4500 ANSI |
| Rezolutie nativa | 1280 x 800 pixeli |
| Rezolutie maxima | 1920 x 1080 pixeli |
| Contrast | 12.500:1 |
| Lentile F | 2.41 - 2.53 |
| Distanta focala f | 21.85 - 24 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Tip lampa | UHP |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 4000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 12000 ore |
| Putere consumata maxim | 295 W |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | (W x D x H) 309 x 234 x 115 mm |
| Greutate | 2.7 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 34 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 25 dB |
| Boxe integrate | 1x 3 W |
| Altele | Input lag: 33.2 ms |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 76.2 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 102 kHz |
| Rata refresh verticala | 23 - 120 Hz |
| Tehnologie display | DMD |
| HDMI | 2 |
| Monitor Out | 1 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| Audio Mini Jack | 1 |
| USB type A | 1 |
| VGA | 1 |