| 3D Ready | Da |
| Lumeni mod normal | 3200 ANSI |
| Rezolutie nativa | 3840 x 2160 pixeli |
| Contrast | 12.000:1 |
| Lentile F | 2.0-2.05 |
| Distanta focala f | 15.843-17.445 mm |
| Numar culori | Pana la 1.07 miliarde |
| Durata de viata lampa (mod normal) | 6000 ore |
| Durata de viata lampa (mod economic) | 20000 ore |
| Marime | Normal |
| Dimensiuni | 312 x 222 x 108 mm |
| Greutate | 2.57 Kg |
| Nivel zgomot mod normal | 31 dB |
| Nivel zgomot mod economic | 27 dB |
| Boxe integrate | 1x 10 W |
| Telecomanda | Da |
| Marime imagine minim | 76.2 cm |
| Marime imagine maxim | 762 cm |
| Rata refresh orizontala | 15 - 102 Hz |
| Rata refresh verticala | 23 - 120 Hz |
| HDMI | 2 |
| RS-232 | 1 |
| Audio Out | 1 |
| USB type A | 1 |